Rostlinné řízky (bez vajec/ bez lepku)

Veganský řízek jak jej zřejmě neznáte. Přestože smažené pokrmy nepatří mezi ty nejzdravější, zde je recept na rostlinné řízečky pro mlsouny, kteří sem tam dělají vyjímku. Těm, kteří "smažené vyjímky" nedělají, gratuliji :-)

Houby, celer, patizón a podobné zeleninové dobroty poslouží jako základ. V tomto receptu je hlavní složkou čerstvý hřib pravý a mouka z červené čočky.

Na těstíčko je potřeba:

-mouka z červené loupané a půlené čočky (jemně mletá)

-voda

-sůl

-mletý kmín

-bezlepková strouhanka na závěrečné obalení (možno vynechat)

Všechny ingredience (kromě strouhanky) smícháme a vytvoříme hustší těstíčko, v němž obalujeme řízečky a následně smažíme na kvalitním rostlinném tuku do zlatova. Pro vysoké teploty je ideální například kokosový olej, bez chuti kokosu.

​TIP: Luštěninové mouky bývají težké na trávení a je třeba je dobře zpracovat. Loupaná a půlená čočka se zpracovává poměrně rychle, proto je lepší než například mouka cizrnová, kterou k tomuto ůčelu nedoporučuji.

TIP2: Pokud fandíte světu bezodpavému, můžete si namlít mouku čerstvou. V některých pražských obchůdcích najdete mlýnky na mouku - např. Rozmarýna Smíchov, prodejna Bezobalu Hradčanská. Mouka z červené čočky je také v sortimentu Pro-Bio v papírovém gastro balení, menší balení pouze v nerecyklovatelných obalech. :-(

Featured Posts
Posts Are Coming Soon
Stay tuned...
Recent Posts
Search By Tags
 
Copyright @CookingToChangeTheWorld 2021
 
  • Instagram