Vaření pod peřinou


Vaření pod peřinou jsme u nás doma praktikovali od mého dětství. Stále jej používám a vzpomínám jak maminka nosila hrnce zabalené v utěrce do postele. Většinou se u nás takto vařila rýže, aby byla sypká. Voda do rýže totiž pod peřinou krásně nasákne.

Co můžete vařit pod peřinou? Kromě rýže, také pohanku, quinou, bulgur, zkrátka vše, co vaříme jen krátce a necháváme v teple dojít. Tahle technika je výborná i proto, že si vařená surovina udrží nutriční hodnoty, vitamíny a minerály. U pohanky se nedoporučuje delší doba vaření než 3 minuty, aby se nevytratil zdraví prospěšný rutin.

Postup je jednoduchý. Nachystáme si dannou surovinu. Propláchneme v cedníku, případně necháme namočenou přes noc (i rýži namáčíme) a krátce ji povaříme. Celý hrnec pak zabalíme do utěrky a vložíme pod peřinu. Pohanku kroupu a quinou nechavám po 3 minutovém vaření pod peřinou asi 15min. Pokud jí však namáčíte, čas vaření se sníží téměř o polovinu. U rýže záleží jaký druh vaříte. Já mám kromě Indické basmati, nejraději rýži divokou, nebo celozrnou Italskou. Možná jste nevěděli, že právě Itálie je největším producentem rýže v Evropě, přestože Italové jí rýži spíše jen v podobě rizota. Rizoto má samozřejmě svou specifickou přípravu. Recept na houbové rizoto najdete zde.

Featured Posts
Posts Are Coming Soon
Stay tuned...
Recent Posts
Search By Tags
 
Copyright @CookingToChangeTheWorld 2021
 
  • Instagram