PROČ VAŘIT

Výživa, nezávislost, udržitelnost

Bilogická rozmanitost a krása

FILOZOFIE
 

S každým jídlem, které si volíme udáváme tvar svého těla, vybíráme pro něj energii a poukazujeme na svět, kterému věříme. V celé historii lidstva neměla volba našich pochutin tak hluboký dopad na okolní svět jako je tomu nyní. Nikdy dříve jsme nebyli tolik vystaveni mega korporacím toužícím vytvořit z každého našeho dne další příležitost ke spotřebě. Nikdy dříve jsme neměli tolik příležitostí ke změně. Nikdy dříve nebylo vaření tak snadné a tak zábavné.

 

 

Hana Hrstková

Následky toho, že nevaříme jsou dalekosáhlé. Když se přehnaně spoléháme se na to, že velké korporace obstarají a zpracují naše suroviny, tak konzumujeme produkty pochybného původu s velkým množstvím solí, cukrů, tuků a nežádoucích příměsí. Tento způsob konzumce narušuje rovnováhu našeho zdraví, izoluje nás od důležitých přírodních procesů, a oslabuje naše vztahy s rodinou a přáteli.

 

V jednom ze svých bestsellerů, Michael Pollan, specialista na potravinovou problematiku argumentuje: "znovu převzít kontrolu nad vařením může být tím nejdůležitějším krokem kdokoliv z nás může udělat k znovuvytvoření zdravějšího a udržitelnějšího potravinového systému".

 

Když je vaření bráno jako požitek, nebo dokonce forma meditace, otevíráme tak cestu k lepší výživě a nezávislosti. Kromě toho, jak vyplývá z ajurvédské tradice, vlastní přípravou pokrmů a správným výběrem potravin dokážeme vytvořit balanc pro naši mysl i duši.

 

Jsme to, co jíme!

Vaření je velmi mocná záležitost!

Jen tím, že připravujete jídlo doma ze zdravých a čerstvých surovin,

můžete ovlivnit plno věcí kolem sebe.

Tisíciletý olivovník, Gallura, Sardinie

 
Copyright @CookingToChangeTheWorld 2021
 
  • Instagram