O MNĚ

Poznávání přírodních krás, vděčnost & přítomnost

Navštívila jsem více než tři desítky zemí na pěti kontinentech a zažila úžasné přírodní scenérie i srdcervoucí zničenou přírodu. To mě přivedlo k rozhodnutí plně se věnovat podpoře "biologické udržitelnosti" na osobní i profesionální úrovni. Jako dlouhodobý zastánce ekologického životního stylu a hlubinné spíše než antropocentrické a technokratické ekologie, vidím nutnost posunout náš současný způsob myšlení, odnaučit se získané neudržitelné vzorce a usilovat o biologickou udržitelnost nebo, lépe řečeno, prospěšnost (thrive-ability), at’ už jako společnost, firma či jednotlivci.

 

Snažím se dívat na dnešní problematiku životního prostředí systemicky a usilovat o dlouhodobé řešení, spíše než krátkodobé záplaty. Společně s ostatními, jsem založila Earth Matters (v překladu Záležitosti Země či Záleží na Zemi), zaměrenou na řešení některých environmentálních otázek a pomoc s přechodem k eko-centrické společnosti.

 

Zajímám se o změnu našeho součastného neudržitelného životního stylu a naše spotřební vzorce (o kterých jsem pět let psala na Hana's green living blog). Vaření je rodinná tradice a moje vášeň. Připravit skvělý pokrm z čerstvých surovin v co nejčistší přírodní kvalitě a sdílet jej s ostatními, nevnímám jako povinnost, ale privilegium. Navíc, téměř dekáda strávena v prosluněné Barceloně mě přivedla blíže k přípravě jídel z čerstvých rostlin. Tak proč se o tyto zkušenosti nepodělit; především, když víme, že způsob, kterým se stravujeme, může mít tak dalekosáhlý dopad na život kolem nás? 

Cooking to change the world (Vařením ke změně světa), je ekologický projekt, který usiluje o změnu prospěšnou pro naše zdraví (i mentální) a planetu. 

Yum-aste!

Hana Hrstková 

Reference

Simona Schmidts, Primavera Life

“Pokaždé, když je Hanka v kuchyni, je to více než o vaření.”

“Co je na Hance nejvíce obdivuhodné, je její energie a nadšení. Žije podle toho, čemu věří . Proto je tak silná a velmi autentická.”

"Děkuji, Hanko, za Tvou pohostinnost a výborné jídlo. Děláš bezodpadové rostlinné vaření jednoduché a přístupné všem.”

Douglas Tompkins
Americký ochránce přírody, outdoorsman, filantrop, filmař a businessman, zakladatel značek North Face a Espirit. 

"Pokud něco může zachránit svět, tak já sázím na krásu."

 
Copyright @CookingToChangeTheWorld 2021
 
  • Instagram