TRENDY & TIPY
SVĚT BEZ GLUTENU

Brownie s arašídovým

máslem - jednoduchý recept a výtečná chuť!

Je to velice jednoduché, ale chutné brownie je skutečně jen z šesti ingrediencí: 1 šálek jablečného pyré (nejlépe čerstvě vyrobené ze dvou jablek), 1/3 šálku kakaa, 1/2 šálku neslazeného arašídového másla (použila jsem z vlastní výroby), 1/2 lžičky vanilky, 1 lžička prášku do pečiva a javorového syrupu. Smíchejte nejdříve všechny sypké suroviny, přidejte arašídové máslo a syrup. Poté směs rozetřete do formy, která se nepřipeče (nejlépe však na namaštěný pečící papír). Pečeme na 180 ° C po dobu 18 až 25min a získáte tenké těsto. Dobrou chuŤ!

Kurkumové pobláznění na veletrhu BioFach 2016

Zdálo by se, že se veletrh BioFach letos zaměřil na královnu indického koření, kurkumu, a přidal tak třešničku na dort rostlinných dobrot. Kurkuma Latte se nedala přehlédnout na stánku firmy Sonnentor i přes neodolatelnou vůní dalších Sonnentorských bylin a koření. Kurkumu přidalo také České ghíčko k ostatním neodolatelným příchutím čili a nebo levandule, které ochutí jejich ručně vyráběného ghí. Kurkumou kořeněná mandlová pomazánka, Mandorla, byla dalším, neposledním, příkladem veganských dobrot s příchutí kurkumy, a i ona přilákala dosti těch, kdo si říkají masožravci. 

 

BioFach je největší světový veletrh biopotravin sdružující již 27 let nejen výrobce potravin, ale i ekologické nadšence. Mladší sestra BioFachu, Vivaness, veletrh pro přírodní kosmetiku, právě oslavil 10. narozeniny v Norimberku, kde BioFach vzniknul. Dnes má však pobočky také v Číně, Japonsku, Indii, severní a latinské Americe.

ŽIVOT BEZ ODPADU

Jiný styl do vaší kuchyně

XXX

 

 

 
Copyright @CookingToChangeTheWorld 2021
 
  • Instagram